Retromuseum.cz

Artis Diamant 681

Laminátové běžky s odlehčeným středem a polyetylenovou skluznicí s vázáním Rottefella (Norsko), 80. léta, Sport Praha, n. p., závod 08 Hluk

Rok 1988. Petra Rašková a Jitka Dlouhá jsou právě na vysokoškolském lyžařském kurzu. Směřují tehdy nově zrekonstruovanou lanovkou na Pláň, na hřebenovou túru na běžkách. V horní části lanovky, na levé straně stojí dřevěná bouda s dřevěnou terasou, na které občas mrzne fotograf, který fotí projíždějící. Zájemce o fotku si od něho za jízdy vezme lístek s číslem (nezájemce se kouká na druhou stranu). Jak ale probíhala další transakce si již účastníci přesně nepamatují: Nahoře byla jakási schránka, vyplnil se lístek a fotografie poslali na dobírku poštou? U horní stanice čekal fotografův kolega? Fotografie se vyzvedávala v podniku či družstvu Fotografia ve Špindlerově Mlýně? (Vzpomene si někdo?)

Petra má nové běžky Artis Diamant 681 s tehdejší novinkou - umělou skluznicí. Běžky mají "západní" norské vázání Rottefella. Výbavu jí pořídil v druhé polovině 80. let otec v tehdejším maloobchodě.

Petra Kolářová