Automat na výstavu. Československý pavilon na EXPO 67

Kč 300

Text: Terezie Nekvindová, Daniela Kramerová a kol.

publikace vydaná ve spolupráci Galerie výtvarného umění v Chebu a Akademie výtvarných umění v Praze ke stejnojmenné výstavě pořádané v chebském Retromuseu v termínu 11. května - 5. listopadu 2017.

Automat na výstavu připomene druhou z trojice poválečných prezentací Československa na světových výstavách. Název projektu evokuje výraznou atrakci pavilonu, interaktivní biograf Kinoautomat s Miroslavem Horníčkem, ale především slouží jako metafora pro situaci, v níž naše montrealská účast vznikala. Po Expo 58 v Bruselu se československé výstavnictví etablovalo jako speciální obor architektury a užitého umění, někteří autoři o něm dokonce uvažovali jako o novém uměleckém médiu. Expo 67 se ve své době stalo v Československu jakýmsi etalonem pro kvalitní provedení výstavnických expozic, bylo však i symbolem rutinérského přístupu vedoucího k rozmělnění.

ODESLAT OBJEDNÁVKU

Dobírka, Česká pošta: